Refleksole

Nieodłącznym elementem nowoczesnej architektury są szklane fasady aluminiowe i duże przeszklenia okienne. Te elementy architektoniczne budujące szklaną bryłę budynku nie są jednak doskonałe pod względem ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem. Narażają pomieszczenia na przegrzanie latem a zimą utratę ciepła. Poprzez te zjawiska powodują zwiększenie wydatków na energię – zimą na ogrzewanie, latem na klimatyzację.
Stosując osłony przeciwsłoneczne – REFLEKSOLE możliwe jest znaczące zmniejszenie zużycia energii w budynkach poprzez większą możliwość  zachowania stałej, komfortowej temperatury w pomieszczeniu. Architekci wykorzystują te zalety i często stosują refleksole, które stanowią również dodatkowy ozdobny detal w architekturze budynku.
Stosowane w refleksolach tkaniny HIGH-T-TEX, Polyscreen, Screen, Acoustic dzięki swoim właściwościom, gwarantują skuteczną barierę optyczną dla wpadającego do pomieszczenia światła, tłumią kontrasty, dzwięk zachowując dobrą widoczność na zewnątrz, zapewniają komfort przebywania w nasłonecznionym pomieszczeniu
Duży wybór rozwiązań pozwala na dobór odpowiedniej refleksoli do określonego przeznaczenia i miejsca montażu.

Znalezione obrazy dla zapytania refleksol

 

 

System

Opis

Wymiary kasety

 

Max. Szer.

Max. Wys.

Refleksol 125

 

Prosty montaż, gdzie kaseta zamocowana jest na linach, które wraz z uchwytami stanowią element nośny dla kasety.

fi 125mm

3,50m

4,25m

Refleksol ZiiiP

 

Tkanina pozostaje w ciągłym napięciu niezależnie od położenia (przydatne przy silnych porywistych wiatrach). Dzięki rozbudowanemu systemowi uszczelek kompensujących umożliwia pełne zaciemnienie nawet przy dużych nierównościach na elewacji budynku.

szer. 113mm

wys. 128mm

3,50m

4,00m

Refleksol 103

 

   

Rozbudowany w możliwości system, który w zależności od dobranej konfiguracji, może być wyposażony w profile przeciwwietrzne ANTYWIND, system napięcia tkaniny LOCK, estetyczne linki z naciągiem lub funkcję pełnego zaciemnienia (wyłącznie do stosowania wewnątrz). Prowadnice GC30F i GC30FD mogą stanowić element nośny dla kasety. System LOCK występuje wyłącznie z silnikiem.

szer. 90mm

wys. 96mm•

 

4,50m

4,00m

Refleksol 90

 

   

 

 

Odpowiednie rozwiązanie tam, gdzie kaseta systemu 103 może wydawać się zbyt duża. Funkcje i wyposażenie dodatkowe takie jak dla systemu 103.

         

szer. 76mm

wys. 81mm

 

3,00m

4,00m

Refleksol 76

 

 

Główną zaletą są niewielkie wymiary kasety. W zależności od dobranej konfiguracji system może być wyposażony w tradycyjne prowadnice, estetyczne linki z naciągiem lub funkcję pełnego zaciemnienia (wyłącznie do stosowania wewnątrz). System LOCK występuje wyłącznie z silnikiem.

 

2,60m

2,60m

Refleksol XXL

 

 

Główną zaletą jest możliwość przysłaniania dużych powierzchni. Przeznaczony jest do stosowania na obiektach przemysłowych. Refleksol XXL przystosowany jest do montażu ściennego lub sufitowego za pomocą solidnych uchwytów z odlewanego aluminium.

   

 

wewnątrz pomieszczeń:

szer. 4,50m, wys. 5,00m

na zewnątrz:

szer. 3,00m, wys. 3,00m

 

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________